Στο παλιό στρατόπεδο «Καρατάσου» στον Δήμο Πολίχνης, διεξήχθη, με τη συμμετοχή μεγάλου αριθμού αθλητών, το περιφερειακό πρωτάθλημα ανωμάλου δρόμου της Ένωσης Αθλητικών Σωματείων (Ε.Α.Σ.) Σ.Ε.Γ.Α.Σ. Θεσσαλονίκης. Στη διοργάνωση αγωνίστηκαν και αθλητές του Α.Ο. Δράμας. Συγκεκριμένα, η Φωτεινή Δημητριάδου κατέκτησε την 1η θέση και το χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία των παγκορασίδων Β στα 1.500 μέτρα. Στο ίδιο αγώνισμα, η Μαρία Τζιερτζίδου κατέλαβε την 5η θέση. Στα 6.000 μέτρα, ο Στέφανος Τζιερτζίδης πήρε το ασημένιο μετάλλιο στην κατηγορία των εφήβων. Στα 2.000 μέτρα των παγκορασίδων Α, η Ναταλία Ζαγιάκου τερμάτισε στην 20η θέση. Τους αθλητές και τις αθλήτριες του συλλόγου της Δράμας προπονεί η Ευαγγελία Αθανασίου.