Στην 5η θέση στο ομαδικό, με 284/375 βαθμούς, κατετάγη η τριμελής ομάδα του Αθλητικού Συλλόγου «Αετός» Νέστου-Καβάλας στο διεθνές Grand prix σκοποβολής σκητ, που διεξήχθη στο Πλέβεν της Βουλγαρίας. Ο αγώνας ήταν ενταγμένος στο διεθνές καλεντάρι της Παγκόσμιας Ομοσπονδίας (I.S.S.F) και συμμετείχαν αθλητές από διάφορες χώρες, όπως: η Αγγλία, η Ιταλία, η Ελλάδα, η Βουλγαρία, η Σερβία, η Ρουμανία, η Ρωσία, το Κατάρ και η Ιαπωνία.

Οι αθλητές του Α.Σ. «Αετός» πρόσθεσαν μία ακόμα διεθνή εμπειρία, σημειώνοντας τις ακόλουθες επιδόσεις: Σάκης Ντενικοράκης 100/125 (15η θέση), Δημήτρης Βαβάκας 95/125 (18η θέση), Σάκης Χάσπαρης 89/125 (24η θέση).

Επίσης, στο κύπελλο σκοποβολής σκητ, που έγινε στο Χάσκοβο στις 6 και 7 Απριλίου 2019, η ομάδα του Α.Σ. «Αετός» κατέκτησε την 1η θέση στην ομαδική κατάταξη. Ο Σάκης Ντενικοράκης, με επίδοση 110/125, ισοφάρισε το ατομικό του ρεκόρ, προκρίθηκε δεύτερος στον τελικό αγώνα, στον οποίον κατετάγη στην 5η θέση. Ο Παναγιώτης Παπαντωνίου προκρίθηκε στον τελικό αγώνα με επίδοση 109/125 και κατέλαβε την 4η θέση, ενώ ο Δημήτρης Βαβάκας, με επίδοση 101/125, συμπλήρωσε την ομάδα για την ομαδική νίκη με συνολική επίδοση 320/375, που υπολειπόταν ένα βαθμό του ρεκόρ του συλλόγου των 321 βαθμών.