Ο Πανδραμαϊκός έκανε μεγάλη ανατροπή στο σκορ στο δημοτικό στάδιο Δράμας και μετά το 88ο λεπτό του παιχνιδιού με αντίπαλο τον Νέστο Χρυσούπολης πήρε τη νίκη με 1-2! Η Α.Ε. Αμπελοκήπων, αντιθέτως, ηττήθηκε στη Θεσσαλονίκη από την Α.Ε. Ευόσμου με σκορ 2-0. Συνοπτικά τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής ημέρας του πρωταθλήματος του 1ου ομίλου της Γ΄ εθνικής κατηγορίας είναι τα ακόλουθα: Αλεξανδρούπολης-Απόλλων Παραλιμνίου 2-0, Άρης Αβάτου-Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου 2-1, Πανδραμαϊκός-Νέστος Χρυσούπολης 2-1, Α.Ε. Διδυμότειχου-Αετός Οφρυνίου 0-1, Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου-Αναγέννηση Θαλασσιάς 2-0, Α.Ε. Ευόσμου-Α.Ε. Αμπελοκήπων Δράμας2-0, Ελπίς Σαπών-Ηρακλής Αμπελοκήπων 0-3, Εθνικός Σοχού-Ορφέας Ξάνθης 2-2.

Η βαθμολογία του ομίλου είναι η εξής: Αλεξανδρούπολη 6, Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου 6, Ορφέας Ξάνθης 4, Α.Ε. Ευόσμου 4, Αετός Οφρυνίου 4, Α.Ε. Διδυμοτείχου 3, Ηρακλής Αμπελοκήπων 3, Απόλλων Παραλιμνίου 3, Άρης Αβάτου 3, Πανδραμαϊκός 3, Ελπίς Σαπών 3, Εθνικός Σοχού 2, Α.Ε. Αμπελοκήπων Δράμας 1, Νέστος Χρυσούπολης 0, Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου 0, Αναγέννηση Θαλασσιάς 0.

Χθες το απόγευμα, Τετάρτη 21 Οκτωβρίου 2020, επρόκειτο να παίξουν: Νέστος Χρυσούπολης-Αλεξανδρούπολη (υπήρχε πιθανότητα αναβολής, λόγω κρούσματος covid-19 σε ποδοσφαιριστή της γηπεδούχου ομάδας), Ηρακλής Αμπελοκήπων-Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου, Αετός Οφρυνίου-Άρης Αβάτου, Αναγέννηση Θαλασσιάς-Πανδραμαϊκός, Α.Ε. Αμπελοκήπων Δράμας-Α.Ε. Διδυμότειχου, Ορφέας Ξάνθης-Α.Ε. Ευόσμου, Ελπίς Σαπών-Εθνικός Σοχού, ενώ το παιχνίδι Απόλλων Παραλιμνίου-Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου αναβλήθηκε, λόγω κρουσμάτων covid-19 σε ποδοσφαιριστές της ομάδας του Παραλιμνίου.

Το πρόγραμμα της 4ης αγωνιστικής ημέρας (Κυριακή 25 Οκτωβρίου 2020) περιλαμβάνει τα παιχνίδια: Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου-Αετός Οφρυνίου, Αλεξανδρούπολη-Αναγέννηση Θαλασσιάς, Άρης Αβάτου-Α.Ε. Αμπελοκήπων Δράμας, Πανδραμαϊκός-Ηρακλής Αμπελοκήπων, Α.Ε. Διδυμοτείχου-Ορφέας Ξάνθης, Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου-Εθνικός Σοχού, Α.Ε. Ευόσμου-Ελπίς Σαπών. Το παιχνίδι Νέστος Χρυσούπολης-Απόλλων Παραλιμνίου αναβάλλεται.

Τα πρωταθλήματα

της Ε.Π.Σ. Δράμας

Στα πρωταθλήματα της Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων (Ε.Π.Σ.) Δράμας σημειώθηκαν τα ακόλουθα αποτελέσματα:

Α΄ κατηγορία (5η αγωνιστική ημέρα)

Α.Ε. ΚΑΛΑΜΠΑΚΙΟΥ-ΦΙΛΙΠΠΟΙ ΔΟΞΑΤΟΥ 2-1, ΑΡΗΣ ΦΩΤΟΛΙΒΟΥΣ-Α.Ε. ΚΑΛΗΣ ΒΡΥΣΗΣ 1-4, ΑΚΡΙΤΑΣ ΚΑΤΩ ΝΕΥΡΟΚΟΠΙΟΥ-ΑΚΡΙΤΑΣ ΝΕΑΣ ΚΡΩΜΝΗΣ 1-0, Π.Α.Ο.Π. ΝΕΑΣ ΑΜΙΣΟΥ-ΔΟΞΑ ΠΕΤΡΟΥΣΑΣ 4-1, ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΟΥΔΟΥΝΙΩΝ-ΔΟΞΑ ΒΩΛΑΚΑ 0-2, ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΞΗΡΟΠΟΤΑΜΟΥ-Α.Ε. ΚΥΡΓΙΩΝ 0-3, ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΛΛΙΦΥΤΟΥ-ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΡΚΑΔΙΚΟΥ 0-2, Γ.Σ. ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ-ΟΡΦΕΑΣ ΧΩΡΙΣΤΗΣ 1-1, ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΓΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ-ΔΟΞΑ «ΑΝΤΩΝΗΣ ΚΑΣΤΡΙΝΟΣ» 2-0.

Η βαθμολογία

Γ.Σ. ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ 13, Α.Ε. ΚΥΡΓΙΩΝ 13, ΔΟΞΑ ΒΩΛΑΚΑ 13, ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΡΚΑΔΙΚΟΥ 12, ΔΟΞΑ «ΑΝΤΩΝΗΣ ΚΑΣΤΡΙΝΟΣ» 9, ΟΡΦΕΑΣ ΧΩΡΙΣΤΗΣ 9, Π.Α.Ο.Π. ΝΕΑΣ ΑΜΙΣΟΥ 9, Α.Ε. ΚΑΛΑΜΠΑΚΙΟΥ 9, ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΞΗΡΟΠΟΤΑΜΟΥ 9, Α.Ε. ΚΑΛΗΣ ΒΡΥΣΗΣ 8, ΑΚΡΙΤΑΣ ΚΑΤΩ ΝΕΥΡΟΚΟΠΙΟΥ 6, ΔΟΞΑ ΠΕΤΡΟΥΣΑΣ 5, ΑΡΗΣ ΦΩΤΟΛΙΒΟΥΣ 4, ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΓΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ 3, ΦΙΛΙΠΠΟΙ ΔΟΞΑΤΟΥ 3, ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΛΛΙΦΥΤΟΥ 3, ΑΚΡΙΤΑΣ ΝΕΑΣ ΚΡΩΜΝΗΣ 0, ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΟΥΔΟΥΝΙΩΝ 0.

Η επόμενη αγωνιστική ημέρα

ΑΡΗΣ ΦΩΤΟΛΙΒΟΥΣ-Α.Ε. ΚΑΛΑΜΠΑΚΙΟΥ, ΦΙΛΙΠΠΟΙ ΔΟΞΑΤΟΥ-ΑΚΡΙΤΑΣ ΚΑΤΩ ΝΕΥΡΟΚΟΠΙΟΥ, Α.Ε. ΚΑΛΗΣ ΒΡΥΣΗΣ-Π.Α.Ο.Π. ΝΕΑΣ ΑΜΙΣΟΥ, ΑΚΡΙΤΑΣ ΝΕΑΣ ΚΡΩΜΝΗΣ-ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΟΥΔΟΥΝΙΩΝ, ΔΟΞΑ ΠΕΤΡΟΥΣΑΣ-ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΞΗΡΟΠΟΤΑΜΟΥ, ΔΟΞΑ ΒΩΛΑΚΑ-ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΛΛΙΦΥΤΟΥ, Α.Ε. ΚΥΡΓΙΩΝ-Γ.Σ. ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ, ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΡΚΑΔΙΚΟΥ-ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΓΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ, ΟΡΦΕΑΣ ΧΩΡΙΣΤΗΣ-ΔΟΞΑ «ΑΝΤΩΝΗΣ ΚΑΣΤΡΙΝΟΣ».

Β1 κατηγορία (3η αγωνιστική ημέρα)

ΑΠΟΛΛΩΝ ΝΕΡΟΦΡΑΚΤΗ-ΑΡΗΣ ΚΑΛΑΜΩΝΑ 2-6, Π.Α.Ο.Π. ΝΕΑΣ ΑΜΙΣΟΥ Β-ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΔΡΙΑΝΗΣ 3-1, ΗΡΑΚΛΗΣ ΜΑΥΡΟΒΑΤΟΥ-ΑΡΗΣ ΑΜΠΕΛΑΚΙΩΝ 3-1, ΑΡΗΣ ΜΙΚΡΟΧΩΡΙΟΥ-Π.Α.Ο. ΠΡΟΑΣΤΕΙΟΥ 1-1.

Η βαθμολογία

ΑΡΗΣ ΜΙΚΡΟΧΩΡΙΟΥ 7, ΑΡΗΣ ΚΑΛΑΜΩΝΑ 6, ΗΡΑΚΛΗΣ ΜΑΥΡΟΒΑΤΟΥ 6, ΑΠΟΛΛΩΝ ΝΕΡΟΦΡΑΚΤΗ 6, Π.Α.Ο.Π. ΝΕΑΣ ΑΜΙΣΟΥ Β 4, Π.Α.Ο. ΠΡΟΑΣΤΕΙΟΥ 3, ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΔΡΙΑΝΗΣ 1, ΑΡΗΣ ΑΜΠΕΛΑΚΙΩΝ 0.

Η επόμενη αγωνιστική ημέρα

Π.Α.Ο.Π. ΝΕΑΣ ΑΜΙΣΟΥ Β-ΑΠΟΛΛΩΝ ΝΕΡΟΦΡΑΚΤΗ, ΑΡΗΣ ΚΑΛΑΜΩΝΑ-ΗΡΑΚΛΗΣ ΜΑΥΡΟΒΑΤΟΥ, ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΔΡΙΑΝΗΣ-ΑΡΗΣ ΜΙΚΡΟΧΩΡΙΟΥ, ΑΡΗΣ ΑΜΠΕΛΑΚΙΩΝ-Π.Α.Ο. ΠΡΟΑΣΤΕΙΟΥ.

Β2 κατηγορία (3η αγωνιστική ημέρα)

ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΡΑΜΜΕΝΗΣ-ΜΑΥΡΑΕΤΟΙ «ΑΘ. ΔΟΥΜΠΕΣΑΣ» 4-5, ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΑΛΙΣΤΡΑΤΗΣ-ΔΟΞΑ ΚΑΤΩ ΒΡΟΝΤΟΥΣ 3-1, ΔΟΞΑ ΜΙΚΡΟΠΟΛΗΣ-ΔΟΞΑ ΜΙΚΡΟΚΛΕΙΣΟΥΡΑΣ 7-3, ΔΟΞΑ ΣΙΤΑΓΡΩΝ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΝΕΑΣ ΣΕΒΑΣΤΕΙΑΣ 6-0.

Η βαθμολογία

ΔΟΞΑ ΣΙΤΑΓΡΩΝ 9, ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΡΑΜΜΕΝΗΣ 6, ΔΟΞΑ ΜΙΚΡΟΠΟΛΗΣ 6, ΜΑΥΡΑΕΤΟΙ «ΑΘ. ΔΟΥΜΠΕΣΑΣ» 6, ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΑΛΙΣΤΡΑΤΗΣ 4, ΔΟΞΑ ΚΑΤΩ ΒΡΟΝΤΟΥΣ 3, ΑΠΟΛΛΩΝ ΝΕΑΣ ΣΕΒΑΣΤΕΙΑΣ 1, ΔΟΞΑ ΜΙΚΡΟΚΛΕΙΣΟΥΡΑΣ 0.

Η επόμενη αγωνιστική ημέρα

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΑΛΙΣΤΡΑΤΗΣ-ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΡΑΜΜΕΝΗΣ, ΜΑΥΡΑΕΤΟΙ «ΑΘ. ΔΟΥΜΠΕΣΑΣ»-ΔΟΞΑ ΜΙΚΡΟΠΟΛΗΣ, ΔΟΞΑ ΚΑΤΩ ΒΡΟΝΤΟΥΣ-ΔΟΞΑ ΣΙΤΑΓΡΩΝ, ΔΟΞΑ ΜΙΚΡΟΚΛΕΙΣΟΥΡΑΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΝΕΑΣ ΣΕΒΑΣΤΕΙΑΣ.

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.