Με ένα τέρμα που σημειώθηκε λίγο πριν την λήξη του α΄ ημιχρόνου του παιχνιδιού, η ομάδα ποδοσφαίρου γυναικών της Α.Ε. Λάρισας νίκησε εκτός έδρας την Δόξα 2016, για το πρωτάθλημα της Α΄ εθνικής κατηγορίας. Η ομάδα της Δράμας υπέστη την τρίτη ήττα στο πρωτάθλημα, ωστόσο μπορεί να ανακάμψει στην συνέχεια και να βελτιώσει την θέση της στην βαθμολογία. Το νικητήριο τέρμα για την ομάδα της Λάρισας σημείωσε η Musto. Οι δύο ομάδες αγωνίστηκαν με τις ακόλουθες συνθέσεις:

Δόξα 2016

Γαβριηλίδου, Τοτσάκη, Πεμπέ, Μπαντή, (46ο λεπτό Χατζηιωάννου), Σωμάδη, Αllie, Σωτήρα, Πασπάλη, Τζιντζόγλου, Ε. Πουλιούδη.

Α.Ε. Λάρισα

Βλασιάδου, Παυλοπούλου, Seara, Κόντου, Τσαραντάκη, Σωτηριάδη, Λάσκου, Musto, Castanon, Νικολαΐδου, Γούλα.

Ο προπονητής της Δόξας 2016, Ντίνος Τεγξίζογλου έκανε την ακόλουθη δήλωση: «Ήταν ένα δύσκολο παιχνίδι, απέναντι σε μία πολύ καλή ομάδα. Ήμασταν καλά τοποθετημένοι στο γήπεδο και από το πρώτο λεπτό, δεν αφήσαμε περιθώρια στον αντίπαλο να πατήσει με αξιώσεις στην περιοχή μας. Δεχτήκαμε ένα τέρμα σε κρίσιμο λεπτό του αγώνα, από ελεγχόμενη θέση οφ-σάιντ. Στην επανάληψη, είχαμε μερικές σημαντικές ευκαιρίες, χωρίς να μπορέσουμε να σκοράρουμε. Θέλω να ευχαριστήσω το τεχνικό επιτελείο της Λάρισας, καθώς και τον φυσιοθεραπευτή, τον προπονητή τερματοφυλάκων και τον γιατρό, που έδωσαν τις πρώτες βοήθειες σε παίκτριά μας, η οποία είχε ένα ατυχές συμβάν. Έχουμε δύο εβδομάδες, για να διορθώσουμε ορισμένα στοιχεία στο παιχνίδι μας».

Στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής ημέρας του πρωταθλήματος, στον 2ο όμιλο, διεξήχθησαν ακόμα τα παιχνίδια: Τρίκαλα-Ελπίδες Καρδίτσας 2-1, Αγροτικός Αστέρας-Άρης Θεσσαλονίκης 0-3, Γιάννενα-Καστοριά 1-3.

Την 8η αγωνιστική ημέρα (5 Δεκεμβρίου 2021) θα παίξουν: Καστοριά-Δόξα 2016, Ελπίδες Καρδίτσας-Αγροτικός Αστέρας, Π.Α.Ο.Κ.-Άρης Θεσσαλονίκης, Λάρισα-Τρίκαλα.

Η βαθμολογία του ομίλου είναι η ακόλουθη: Π.Α.Ο.Κ. 18, Ελπίδες Καρδίτσας 13, Λάρισα 12, Καστοριά 9, Άρης Θεσσαλονίκης 9, Τρίκαλα 9, Δόξα 2016 7, Γιάννενα 3, Αγροτικός Αστέρας 0.