Μετά τον Ιωνικό Νίκαιας, η ομάδα της «Δόξας» Δράμας νίκησε στο γήπεδο της, το απόγευμα της Τετάρτης 24 Φεβρουαρίου 2021, τον Εργοτέλη που ήταν πρωτοπόρος στη βαθμολογία του πρωταθλήματος της Super League 2. Στο παιχνίδι που δεν διεξήχθη τη 2η αγωνιστική ημέρα του πρωταθλήματος, η «Δόξα» αιφνιδίασε την ομάδα του Ηρακλείου Κρήτης και με τέρμα του Μενσά στο 45ο λεπτό προηγήθηκε στο σκορ.

Στο β΄ ημίχρονο του παιχνιδιού παραχώρησε την κατοχή της μπάλας στον Εργοτέλη, αλλά αμύνθηκε αποτελεσματικά και διατήρησε το προβάδισμα έως και το 6ο λεπτό του επιπλέον χρόνου, όταν ο διαιτητής σφύριξε τη λήξη του αγώνα. Σημειωτέον, ήταν το πέμπτο συνεχόμενο παιχνίδι, στο οποίο η «Δόξα» Δράμας δεν ηττήθηκε. Με τους τρεις βαθμούς που κατέκτησε εναντίον του Εργοτέλη έφτασε στους έντεκα (11) βαθμούς και ισοβάθμησε με την ομάδα των Χανίων, αλλά έχοντας δώσει δύο παιχνίδια λιγότερα.

Αναλυτικά η βαθμολογία είναι η ακόλουθη: Εργοτέλης 19, Ιωνικός Νίκαιας 18, Λεβαδειακός 17, Διαγόρας Ρόδου 17, Ξάνθη 15, Παναχαϊκή 14, Τρίκαλα 12, Χανιά 11, «Δόξα» Δράμας 11, Απόλλων Λάρισας 9, Καραϊσκάκης Άρτας 7, Ιεράπετρα 3.

Το ερχόμενο Σαββατοκύριακο 27-28 Φεβρουαρίου 2021, θα διεξαχθεί η 11η αγωνιστική ημέρα με τα εξής παιχνίδια: Διαγόρας Ρόδου-Καραϊσκάκης Άρτας, Ιεράπετρα-Τρίκαλα, Χανιά-Ιωνικός Νίκαιας, Λεβαδειακός-«Δόξα» Δράμας, Παναχαϊκή-Ξάνθη, Εργοτέλης-Απόλλων Λάρισας.