Η Δόξα Δράμας διεύρυνε το «σερί» των νικών της στο πρωτάθλημα του 1ου ομίλου της Γ΄ εθνικής κατηγορίας, επικρατώντας εκτός έδρας του Μακεδονικού Φούφα, με σκορ 0-2, την περασμένη Κυριακή 19 Φεβρουαρίου 2017. Η ομάδα της Δράμας έφτασε στις οκτώ συνεχόμενες νίκες και εξακολουθεί να είναι πρωτοπόρος στη βαθμολογία. Και τα δύο τέρματα σημειώθηκαν στο α΄ ημίχρονο του παιχνιδιού. Το 0-1 έγινε στο 26ο λεπτό από τον Ίγκορ, με κοντινό πλασέ, έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Μπουσινάκη και λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου, πάλι ο Ίγκορ, η Δόξα Δράμας πήρε προβάδισμα με δύο τέρματα διαφορά. Στο β΄ ημίχρονο, η ομάδα του Μακεδονικού Φούφα προσπάθησε να μειώσει και να διεκδικήσει την ισοπαλία, όμως η Δόξα Δράμας, με την τακτική της, δεν επέτρεψε στη γηπεδούχο ομάδα να απειλήσει την εστία του Σικαλιά. Πλέον, η «Δόξα» προετοιμάζεται για μία ακόμα δύσκολη «έξοδο» από τη Δράμα, το Σάββατο 25 Φεβρουαρίου 2017, με αντίπαλο την ομάδα του Καμπανιακού και με στόχο να αποσπάσει την ένατη συνεχόμενη νίκη.

Στο γήπεδο της Πτολεμαΐδας, εναντίον του Μακεδονικού Φούφα, αγωνίστηκαν οι: Σικαλιάς, Παγώνης, Βιτλής, Κωστόπουλος, Παπαζούδης, Παναγιωτούδης, Δουκάκης (60ο λεπτό Λαδάκης), Πινδώνης, Ίγκορ (46ο λεπτό Παβίσεβιτς), Καρλόπουλος, Μπουσινάκης (75ο λεπτό Μαρτσάκης).