Έχοντας τη συμπαράσταση αρκετών φιλάθλων της, η ομάδα της Δόξας Δράμας κατάφερε να πάρει πολύ σημαντική εκτός έδρας νίκη επί της Α.Π.Ε. Λαγκαδά με σκορ 0-1 και να παραμείνει στην 1η θέση του βαθμολογικού πίνακα του 1ου ομίλου της Γ΄ εθνικής κατηγορίας ποδοσφαίρου. Το «χρυσό» τέρμα, που έδωσε τους τρεις βαθμούς στην ομάδα της Δράμας, σημείωσε στο β΄ ημίχρονο του παιχνιδιού ο Κύδων Καρλόπουλος (68ο λεπτό), έπειτα από σέντρα του Βιτλή. Η νίκη αυτή πανηγυρίστηκε ιδιαίτερα από τους ποδοσφαιριστές, τους φιλάθλους και τον ιδιοκτήτη της Δόξας Δράμας, Γιάννη Μπύρο. Η ομάδα της Δόξας Δράμας αγωνίστηκε με την εξής σύνθεση: Σικαλιάς, Παγώνης, Βιτλής, Παπαζούδης, Κωστόπουλος, Λαδάκης, Παναγιωτούδης (64ο λεπτό Παβίσεβιτς), Πινδώνης, Ντος Σάντος (31ο λεπτό Μπουσινάκης), Δουκάκης (53ο λεπτό Καρλόπουλος), Ίγκορ.

Ο προπονητής της Δόξας Δράμας, Παναγιώτης Τζαναβάρας, δήλωσε ικανοποιημένος από τη διάθεση που έδειξαν οι ποδοσφαιριστές του, σε ένα παιχνίδι που χαρακτηρίστηκε από τις δυνατές «μονομαχίες» και την αλληλοεξουδετέρωση των τακτικών των δύο ομάδων. «Αυτό που θα κρατήσουμε είναι οι τρεις υπερπολύτιμοι βαθμοί της νίκης, απέναντι σε μία πολύ καλή και δυνατή ομάδα. Συνεχίζουμε τη δουλειά, γιατί χρειαζόμαστε αγωνιστική βελτίωση και ετοιμαζόμαστε για το ερχόμενο παιχνίδι», συμπλήρωσε.

Θέλοντας να ανταμείψει τους ποδοσφαιριστές για το νικηφόρο αποτέλεσμα επί της Α.Π.Ε. Λαγκαδά, ο Γιάννης Μπύρος έδωσε πριμ δέκα χιλιάδων ευρώ, το οποίο υποσχέθηκε στα αποδυτήρια πριν την έναρξη του παιχνιδιού. «Θέλω να νικήσετε με την «μαγκιά» σας. Κι όταν νικήσουμε κα πάρουμε αυτή τη χαρά, μετά το παιχνίδι θα υπάρξει ένα «δώρο» από εμένα για εσάς», είπε στους ποδοσφαιριστές.