Το χρυσό μετάλλιο στο δρόμο 800 μέτρων κατέκτησε η δρομέας από τη Δράμα, Νικολέτα Κυνατίδου, στους βαλκανικούς αγώνες αθλητών κάτω των είκοσι ετών (Κ20), που διεξήχθησαν στην Κωνσταντινούπολη στις 21 και 22 Ιουνίου 2018. Η Ν. Κυνατίδου έτρεξε την απόσταση σε χρόνο δύο λεπτά και έντεκα δευτερόλεπτα.

Επίσης, στο δέκαθλο τα δίδυμα αδέλφια Ανδρέογλου, που ανήκουν στον Σύλλογο Κλασικού Αθλητισμού Δράμας, κατέλαβαν τις δύο πρώτες θέσεις! Ο Αντώνης, με 6.957 βαθμούς, κατέλαβε την 1η θέση και πήρε το χρυσό μετάλλιο, ενώ ο Άγγελος κατέλαβε τη 2η θέση με 6.823 βαθμούς και πήρε το αργυρό μετάλλιο. Ο γραμματέας του Σ.Κ.Α. Δράμας, Στέλιος Κουρομιχελάκης, έδωσε συγχαρητήρια στους αθλητές, τους προπονητές και τις οικογένειες τους.