Με τέρμα που σημείωσε ο Αχαλινόπουλος, μερικά λεπτά πριν τη λήξη του α΄ ημιχρόνου, ο Πανδραμαϊκός νίκησε 1-0 την Ένωση Αλεξανδρούπολης, για την … αγωνιστική ημέρα του πρωταθλήματος του 1ου ομίλου της Γ΄ εθνικής κατηγορίας ποδοσφαίρου. Ο Πανδραμαϊκός αγωνίστηκε με τους: Παγκάκη, Κεχαγιά, Αθανασιάδης (68ο λεπτό Τσελεπής), Παυλίδη, Αϊβάζη, Βραμέντσαλη, Αχαλινόπουλο (78ο λεπτό Παπαγεωργίου), Βασιλειάδη, Μπελμάνι (90ο λεπτό Μπαμπαλής), Διαμαντίδη, Μπερούκα.

Ο προπονητής, Μπάμπης Καζεπίδης, δήλωσε τα εξής:: «Είχαμε μία δύσκολη εβδομάδα, στην οποία έπρεπε να αντιμετωπίσουμε την κόπωση. Δυστυχώς, το «ρόστερ» μας είναι μικρό, υπάρχουν προβλήματα τραυματισμών από την αρχή της περιόδου, ενώ τα παιχνίδια είναι συνεχόμενα. Παίξαμε ενδιάμεσα για το κύπελλο σε ένα «βαρύ» αγωνιστικό χώρο. Στο α΄ ημίχρονο δεν κινδυνεύσαμε από την αντίπαλη ομάδα. Ήμασταν συγκεντρωμένοι και προηγηθήκαμε στο σκορ. Στην επανάληψη προσέξαμε, πρώτα, να μη δεχθούμε τέρμα κι έπειτα ότι καλύτερο πετύχουμε στις αντεπιθέσεις. Η αντίπαλη ομάδα ανέβασε την απόδοσή της, ρίσκαρε, βγήκε στην επίθεση κι εμείς δεν είχαμε «καθαρό μυαλό», ώστε να δημιουργήσουμε φάσεις στις αντεπιθέσεις. Είναι πολύ σημαντικό στις μέρες που δεν είμαστε καλοί, να παίρνουμε τη νίκη. Οι ποδοσφαιριστές καταβάλλουν μεγάλη προσπάθεια. Περιμένουμε τη διακοπή του πρωταθλήματος τον Δεκέμβριο, για να ξεκουραστούν και να ανασυνταχθεί η ομάδα. Συγχαρητήρια στους ποδοσφαιριστές για τη νίκη, εύχομαι καλή συνέχεια στην ομάδα της Αλεξανδρούπολης».

Ο Πανσερραϊκός έκανε «επίδειξη δύναμης» στη Χρυσούπολη

Τη νίκη της ημέρας σημείωσε ο Πανσερραϊκός επί του Νέστου Χρυσούπολης. Αναλυτικά τα αποτελέσματα είναι τα ακόλουθα: Πανδραμαϊκός-Ένωση Αλεξανδρούπολης 1-0, Απόλλων Παραλιμνίου-Αετός Οφρυνίου 2-1, Νέστος Χρυσούπολης-Πανσερραϊκός 0-5, Ορφέας Ξάνθης-Άρης Αβάτου 1-2, Δόξα Κάτω Καμήλας-Κιλκισιακός 3-1, Ηρακλής Νέου Ζυγού-Κεραυνός Πέρνης 0-0, ρεπό: Δόξα Θεολόγου.