Παρά την αγωνιστική βελτίωση που έδειξε, η «Δόξα» Δράμας ηττήθηκε το απόγευμα της Τετάρτης 3 Φεβρουαρίου 2021 από την ομάδα των Χανίων, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος της Super League 2, με σκορ 1-0. Ήταν η πρώτη νίκη του συλλόγου της Κρήτης και συγχρόνως, η 3η ήττα για την ομάδα της Δράμας στο πρωτάθλημα, η οποία δέχτηκε έξι τέρματα και δεν σκόραρε κανένα σε τρία παιχνίδια. Την περασμένη Κυριακή 31 Ιανουαρίου 2021, η «Δόξα» ηττήθηκε στην έδρα της από τον «Διαγόρα» Ρόδου με σκορ 2-0.

Εναντίον των Χανίων αγωνίστηκαν οι: Ηλιάδης, Μαυριάς (54ο λεπτό Βάντερσον), Παπαργυρίου (86ο λεπτό Κουκόλης), Μπελεβώνης, Αγιώτης, Χάμοντ, Βουγιακλίγια (54ο λεπτό Σαμπανίδης), Μπολάκης (54ο λεπτό Σπυρόπουλος), Μενσά (71ο λεπτό Φυτόπουλος), Αγγελόπουλος, Νασιμέντο.

Η «Δόξα» Δράμας θα παραμείνει στην Κρήτη, αφού το Σάββατο 6 Φεβρουαρίου 2021, θα μεταβεί στην ανατολική πλευρά του νησιού, όπου θα αντιμετωπίσει τον Ο.Φ. Ιεράπετρας.