Με δύο νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια, η ομάδα κάτω των 20 ετών της «Γαίας» Δράμας αναδείχτηκε πρωταθλήτρια της Ένωσης Σωματείων Πετοσφαίρισης Ανατολικής Μακεδονίας Θράκης, για την περίοδο 2019-2020. Στην τελική φάση του περιφερειακού πρωταθλήματος, που διεξήχθη το Σαββατοκύριακο 11-12 Ιανουαρίου 2020 στο κλειστό γήπεδο του αθλητικού κέντρου «Δημήτριος Κραχτίδης», η ομάδα της «Γαίας» νίκησε με το ίδιο σκορ (3-0 σετ) τις αντίστοιχες του Α.Ο. «Καβάλα» στον ημιτελικό και του Γυμναστικού Συλλόγου Δράμας στον τελικό αγώνα. Τη 2η θέση στην τελική κατάταξη κατέλαβε ο Γ.Σ. Δράμας και την 3η θέση ο Α.Ο. Αμυγδαλεώνα, που νίκησε στον «μικρό» τελικό τον Α.Ο. «Καβάλα» με 3-2 σετ.

Την Κυριακή 19 Ιανουαρίου 2020, στο δημοτικό γυμναστήριο Δράμας (ΔΗΓΑ), ο Γυμναστικός Σύλλογος και η «Γαία» θα ξανασυναντηθούν, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος Β΄ εθνικής κατηγορίας γυναικών. Η «Γαία» προηγείται στη βαθμολογία του ομίλου με 9 βαθμούς, ενώ ακολουθούν: Άρτεμις Σερρών με 7, Α.Ο. Αμυγδαλεώνα με 6, Γ.Σ. Δράμας με 5, Πανσερραϊκός χωρίς βαθμό.